Fryzura na zakola u mężczyzn – jak ukryć łysinę odpowiednią fryzurą?

Czym są zakola? Zakola są efektem przerzedzania się włosów na linii czoła, w szczególności po obu stronach skroni. Powstawanie ich jest najczęściej spowodowane odziedziczeniem do ich skłonności po ojcu, a także nadmiarem hormonów androgennych lub stresującym stylem życia połączonym z niewłaściwą dietą. Problem ten nie dotyka tylko osób starszych, coraz częściej cierpią na niego także mężczyźni w młodym wieku, przyjmuje się że nawet co trzeci mężczyzna ma z nimi kłopot. Zakola mogą dotyczy także kobiet, ale nieco rzadziej i w mniej widocznym stopniu, dlatego tą przypadłość kojarzy się głównie z płcią męską. Jedni mężczyzn nie poświęcają zakolom większej uwagi, a dla innych mogą być one powodem do dużych kompleksów i zmartwień. To jak wyglądamy i czy się sobie podobamy wpływa ogromnie na nasze poczucie pewności siebie. Sposobów na zakola może być kilka. Najbardziej skuteczną i zarazem najdroższą drogą do ich niwelacji będzie przeszczep włosów, skuteczne mogą być także inne zabiegi oraz leki, ale nie zawsze zniwelują zakola. Jeśli jednak nie chcemy zdecydować się na te kosztowne terapie pozostaje jeszcze jedna opcja – jest to fryzura na zakola. Fryzura dla mężczyzn z zakolami musi być specjalnie zaprojektowana oraz ułożona w taki sposób żeby wizualnie zmniejszyć ich widoczność, co pozwala zapomnieć o ich istnieniu.

Jak dopasować indywidualnie do siebie fryzurę na rzadkie włosy i zakola?

Aby znaleźć idealnie pasujące fryzury dla łysiejących mężczyzn najlepszą opcją będzie przeszukać internet wpisując “zakola – fryzura” oraz zorientować się jakie fryzury męskie z zakolami nam się podobają. Dzięki temu nasza wizyta u fryzjera będzie znacznie prostsza, bo wiemy jaką dokładnie fryzurę mamy w głowie. Oczywiście fryzjer znający się na fachu odpowiednio dostosuje fryzurę na zakola do naszego indywidualnego problemu, ponieważ każde zakola są inne tak samo jak i nasze rysy twarzy.

Przykłady fryzur męskich na zakola i rzadkie włosy

Oczywiście bezkonkurencyjnie najlepszą z fryzur dla łysiejących jest zgolenie się na łyso. Jest to bardzo męska opcja, która całkowicie zamaskuje nasz problem zakoli. Dodatkowo dodaje ona charakteru, szczególnie w połączeniu z zarostem lub bujną brodą. Wiele mężczyzn ceni sobie wygodę golenia całych włosów, ponieważ nie muszą tracić czasu na ich mycie i stylizacje.

Jeśli jednak cenimy sobie nasze włosy i nie wyobrażamy sobie zgolić się na łyso – oto nasze propozycje fryzur męskich na zakola:

Buzz cut

Buzz cut jest jednym z najlepszych wyborów na zakola u mężczyzn. Wywodzi się z wojska, gdzie ścinają się tak żołnierze i adepci – stąd często bywa określana wojskową Jest najbardziej odpowiednim wyborem dla mężczyzn z prostokątnym, a także owalnym kształtem twarzy. Jeśli chodzi o rodzaj włosów, buzz cut nadaje się do właściwie do wszystkich rodzajów – zarówno tych cienkich jak i grubych, a także kręconych i prostych. Jeśli masz wysokie czoło i zakola, i zastanawiasz się jaka fryzura będzie dla Ciebie odpowiednia – buzz cut może być jednym z idealnych pomysłów. Włosy są ścięte tak, że zwężają się po bokach głowy i z tyłu, a czubek jest równo przycięty. Istnieje opcja z dłuższą górą, dzięki czemu zakola zostają optycznie zniwelowane a dzięki nieco dłuższym włosom z tyłu wysokie czoło staje się również mniej widoczne.

Quiff

Quiff to jedna z najpopularniejszych męskich fryzur, chociaż często jest wybierana nieświadomie – kiedy panowie u fryzjera proszą zwyczajnie o krótko ostrzyżone boki i tył głowy z dłuższą górną częścią fryzury. Quiff ma wiele odsłon, pasuje do wszystkich typów twarzy i bardzo łatwo dopasować go do swoich potrzeb, tak aby ukrywał nasze zakola. Dodatkowym atutem tej fryzury męskiej na zakola jest to, że bardzo łatwo ją układać i z dobrym kosmetykiem może to zająć zaledwie parę minut.

Pompadour

Bardzo podobną fryzurą do quiffa jest jej bardziej elegancka odsłona – Pompadour. Zwana jest biznesową fryzurą, ponieważ jest znacznie bardziej formalna i gładko wyczesana. Od quiffa różni się też większym uniesieniem włosów przedniej części fryzury, które osiąga się poprzez wyciągnięcie ich na szczotkę. Popadour również może pełnić rolę fryzury z zakolami, nadającą się dla mężczyzn ceniących sobie elegancję.

French crop

French crop to również dobra opcja na fryzurę męską na zakola. Fryzura ta jest również podobna do quiffa, ale nieco krótsza i przez to jeszcze wygodniejsza w układaniu. Istnieje jej kilka odsłon, między innymi gładki o równomiernie przyciętej grzywce, idealnie nadający się dla mężczyzn o prostych włosach oraz tak zwany mieszany lub podarty french crop, pasujący również do falowanych włosów. Głównym założeniem tej fryzury jest ogolenie włosów na skroniach i karku z zachowaniem równomiernego fade, tak aby kontrast między bokami i górą nie był za ostry. Grzywka może być przycięta na różne sposoby, dlatego bardzo łatwo ją dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i zakryć nią zakola.

Grzywka

Grzywka, zwana fringe to fryzura dla mężczyzn z zakolami posiadających nieco dłuższe włosy. Grzywkę zaczesuje się na czoło i skronie w dowolny sposób, dzięki czemu można zrobić to tak aby wizualnie pozbawiała nas problemy naszych zakoli czy wysokiego czoła. Boki można przyciąć dowolnie, według preferencji – mogą pozostać dłuższe lub zostać ścięte na krótsze, tak aby stopniowo zlewały się z dłuższą górą.

Middle part, czyli fryzura z przedziałkiem na środku

Middle part jest idealnym wyborem dla mężczyzn z zakolami i jednocześnie lubiących dłuższe włosy. Do tej fryzury potrzebne są włosy długości minimum 10-15 centymetrów. Fryzura charakteryzuje się przedziałkiem na środku głowy i włosami biegnącymi od przodu do uszu, które dzięki temu skutecznie zakrywają zakola na skroniach lub nawet inne problemowe miejsca jak drobne zmarszczki. Przedziałek pasuje najlepiej dla mężczyzn o owalnych twarzach. Mężczyźni z zakolami nie muszą bać się, że stracą styl – middle part był jedną z najmodniejszych fryzur roku 2021.

Irokez lub psycho cut

Dla bardziej odważnych posiadaczy zakoli nie bojących się eksperymentować ze swoim lookiem proponujemy punkowy klasyk – irokez lub psycho cut. Takie charakterne fryzury idealnie pasują do ekstrawertycznych mężczyzn z dystansem do siebie. Jeśli lubimy zwracać na siebie uwagę – taka fryzura z pewnością nam się spodoba, a nasze zakola w stu procentach przestaną być problemem, ponieważ je zgolimy.

Podsumowanie

Zakola nie są powodem do wstydu, ale jeśli nam przeszkadzają możemy skutecznie się ich pozbyć i poczuć się atrakcyjniejszym. Zakola to naturalny problem występujący u bardzo dużej części populacji męskiej, dlatego nie powinien być on powodem do kompleksów. Oczywiście zrozumiałe jest też jeśli chcemy się ich pozbyć, chociaż optycznie, żeby poczuć się lepiej. Specjalnie dobrane fryzury dla łysiejących mężczyzn i dla mężczyzn z zakolami są istnym remedium na ten problem. Jak widać, mężczyźni z zakolami mają duży wybór i mogą sobie pozwolić na modne i oryginalne stylizacje włosów. Udowodnione jest także, że mężczyźni którzy dbają o siebie i spędzają więcej czasu na swojej pielęgnacji, między innymi właśnie włosów, czują się atrakcyjni i dużo bardziej pewni siebie, co przekłada się także na powodzenie u kobiet.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

osiemnaście + szesnaście =