Jaki wybrać szampon na porost włosów, aby dawał jak najbardziej spektakularne efekty?

Jakie cechy powinien mieć skuteczny szampon na porost włosów, który jednocześnie zahamuje ich wypadanie i sprawi, że zawsze będą niezwykle zadbane i lśniące oraz ich cebulki wzmocnione i pobudzone do wzrostu? Jakich szukać aktywnych składników na początku składu naszego produktu tak, aby działały one jak najefektywniej dzięki ich wysokiemu stężeniu i jak często używać tego rodzaju kosmetyku? Wiele aspektów pozostaje niezbyt jasnych podczas wyboru odpowiedniego kosmetyku, nie należy się jednak poddawać po pierwszym niepowodzeniu, tylko szukać do skutku tak, abyśmy każdego dnia mogły być niezmiernie zadowolone z efektu.

Skuteczny szampon na porost włosów, czyli jaki?

Szampon, to produkt bez wahania, jest najczęściej wybieranym i używanym kosmetykiem do włosów, od którego oczekuje się, że będzie spełniał wiele funkcji, na przykład:

 • Będzie stymulował wzrost włosów,
 • Będzie hamował wypadanie włosów,
 • Będzie nadawał objętości włosom,
 • Będzie zapobiegał ich nadmiernemu przetłuszczaniu się,
 • Będzie prawidłowo oczyszczał skórę głowy i zapobiegał łupieżowi,
 • Będzie zamykał łuskę włosa tak, aby włosy były lśniące i sypkie
 • Będzie zapobiegał puszeniu się włosów i elektryzowaniu.

Ale niestety moje drogie Panie, idealny szampon nie istnieje. Chociaż zdarzają się produkty, które będą miały więcej zalet niż wad, to zazwyczaj im więcej obiecuje producent tym mniej możemy się spodziewać efektów po tym produkcie, jednakże występują wyjątki od reguły i może być tak, że zapewnienia producenta się potwierdzą. Nie mniej jednak należy pamiętać, że im dłuższy skład, tym nasz skalp może bardziej ucierpieć. Niekiedy szampony o krótkich składach i delikatnym działaniu dają nam o wiele lepsze rezultaty niż szampony, które obiecują nam, że zdziałają cuda. Cuda się nie zdarzają podczas procesu zapuszczania włosów, jest to żmudny, czasochłonny i wymagający wiele cierpliwości proces, nic tutaj się nie dzieje z dnia na dzień, więc jeżeli każdego dnia sumiennie będziemy podchodzić do całego procesu pielęgnacji naszych włosów to z czasem na pewno będziemy mogły spodziewać się dosyć spektakularnych efektów. Może nie po dni czy tygodniu, ale po miesiącu już powinnyśmy widzieć pierwszy wysyp baby hair, a więc nie ma powodu, aby zbyt pochopnie rezygnować z całego procesu przyspieszenia porostu włosów, ponieważ tutaj wszystko przychodzi z czasem.

Szampon stanowi nieodłączny element w pielęgnacji naszej skóry głowy, niestety, ale bez niego się nie obędzie. Niekoniecznie musi być stosowany tylko i wyłącznie w momentach, kiedy nasza skóra głowy ewidentnie już potrzebuje oczyszczenia, ponieważ jest już przetłuszczona czy brudna, użytkowanie szampony odpowiednio delikatnie dobranego do potrzeb naszej skóry umożliwia nam nawet stosowanie go każdego dnia bez obawy, że skóra naszej głowy zostanie nadmiernie podrażniona i pozbawiona jej naturalnej bariery ochronnej, co mogłoby się stać w przypadku, gdybyśmy zbyt często używali szamponów mocno oczyszczających, czyli takich, które w swoim składzie zawierają między innymi SLS. O ile maska czy odżywka, czy jakiekolwiek kuracje, czy wcierki i peelingi nie stanowią niezbędnego kroku w codziennej pielęgnacji, bo przecież można się bez tego obejść, to o tyle szampon jest właśnie najbardziej podstawowym elementem. Warto zatem dobrać jego skład posiłkując się wiedzą na temat potrzeb oraz wymagań twojej skóry głowy tak, aby nie zaburzać jej naturalnej bariery ochronnej oraz żeby zadbać o jej nienaganną kondycję i zachować w jak najlepszym stanie cebulki włosowe.

W tym artykule dowiesz się na jakich cechach szamponów stymulujących porost włosów warto się skupić, jakie substancje będą szczególnie pożądane, a jakich należy zdecydowanie mocno unikać. A może właśnie się okaże, że produkty z niechcianym składem posiadasz w swoim domu i aktywnie ich użytkujesz, bądź robią to członkowie twojej rodziny, w takim wypadku tylko ty będziesz mogła zainterweniować i uchronić ich przed codziennym popełnianiem wielu błędów, które niekiedy mogą wyrządzać wiele szkód.

Idealny szampon na porost włosów

Idealny szampon powinien być przede wszystkim delikatny, a zarazem dobrze oczyszczający i pod żadnym pozorem nie powodujący podrażnień. Dlaczego to jest, aż tak bardzo ważne? Odpowiednio oczyszczona skóra głowy jest lepiej dotleniona, w skutek czego – cebulki zostają wzmocnione, co zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Należy jednak pamiętać, że przeciętna osoba traci dziennie około 100 włosów i jest to zupełnie normalne, więc nie masz się czym przejmować, jeżeli jednak włosy zaczynają wypadać garściami niezbędna będzie natychmiastowa interwencja.

Dlaczego nie warto przesadzać z intensywnością chemiczną środków jakich używamy do oczyszczania naszego skalpu? Ponieważ wpłynie to na osłabienie cebulek włosowych, co będzie się przyczyniało do ich wypadania, więc zdecydowanie lepiej jest postawić na delikatniejszy produkt i mieć pewność, że nasze włosy nie zostaną osłabione nie tylko u nasadu, ale i na całej długości. Regularne dbanie o czystość naszej skóry głowy, a także używanie niewątpliwej jakości produktów do je mycia może zagwarantować nam już połowę sukcesu, pamiętaj jednak, że przetrzymywanie przetłuszczonej skóry głowy może przynosić zdecydowanie negatywne skutki, więc staraj się dbać o jej czystość, wtedy, kiedy tylko tego potrzebuje.

Aby szampon okazał się skuteczny na porost włosów nie powinien tylko działać stymulująco na porost nowych włosów, ale wzmacniać także cebulki, które to właśnie są za wszystko odpowiedzialne. Jeżeli nie będą one odpowiednio traktowane, to możemy się liczyć z wieloma nieprzyjemnościami, których zdecydowanie wolimy unikać poprzez stosowanie odpowiedniej jakości kosmetyków.

Składniki cenione w szamponach na porost włosów, które przynoszą rzeczywiste efekty

 • Biotyna (witamina B7) – jeden z niewielu tak bardzo mocno docenianych komponentów. Jest źródłem, niezbędnej dla prawidłowego wzrostu włosów oraz ich budowy, siarki. Ma właściwości, które mocno ograniczają wydzielanie sebum na skórze głowy, dzięki czemu może pomóc nam się uporać z problemem nadmiernie przetłuszczającej się skóry głowy.
 • Kwas hialuronowy – niezbędny do utrzymania prawidłowej kondycji włosów. Kwas hialuronowy pomimo tego, że ma zbawienny wpływ na stan naszej skóry, to także może działać cuda w kontekście naszych włosów. Dlaczego warto szukać właśnie tego składnika również w szamponach na porost włosów? Jego nawilżające działanie jest wręcz idealne dla każdego typu włosów i daje zbawienne efekty szczególnie przy włosach problematycznych w kontekście plątania się czy nadmiernego łamania podczas rozczesywania włosów. Jest składnikiem łatwo przyswajalnym dla włosa, zapewnia ochronę włosom przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr czy promienie słoneczne, a także wzmacnia ich cebulki, a dodatkowo ma także właściwości termo ochronne, dzięki którym suszarka czy prostownica nie są już straszne naszym włosom, a my nie musimy się obawiać, że zostaną uszkodzone.
 • Ceramidy – mają one niezwykle mocne właściwości, które pomagają odbudowywać wszelkie ubytki we włosach. Jest to ważne w kontekście tego, że aby włos był utrzymany na powierzchni głowy musi on być w całości zdrowy, więc nie tylko dbałość o cebulki włosów będzie tutaj niezwykle istotna. Ceramidy chronią przed utratą wody, zabezpieczają pasma na całej ich długości i odbudowują uszkodzoną barierę lipidową, która jest niezbędnym elementem.
 • Substancje pobudzające mikrokrążenie – są to substancje, które mają na celu lepsze ukrwienie naszych cebulek włosowych tak, aby włosy szybciej zaczęły rosnąć. Kolejną grupą składników często spotykanych w szamponach na porost włosów, są te pobudzające mikrokrążenie, a następnie pobudzające do wzrostu nowych włosów. Takimi substancjami mogą być: żeń-szeń, kozieradka, koffeina, papryczka chili, czarna rzepa i rzodkiew, mięta pieprzowa, imbir, chrzan, kiełki pszenicy, rozmaryn i wiele, wiele naturalnych olejków eterycznych.

Więc jaki wybrać najlepszy szampon?

Doskonałym połączeniem może okazać się szampon, który w swoim składzie będzie posiadał wiele naturalnych składników, między innymi tych wymienionych akapit wyżej. Szampon powinien zostać wzbogacony kompleksem witamin tak, aby dostarczyć im wszystkiego, czego najbardziej potrzebują do zachowania idealnej kondycji i szybkiego wzrostu. Warto przypomnieć, że produkt powinien zdecydowanie być delikatny, a zarazem dobrze oczyszczać skalp.

Jeśli problem wypadania włosów jest mocno nasilony, należy skupić się na jak najszybszym pobudzeniu mieszków włosowych, jeżeli jednak będziesz mocno zaniepokojona stanem swoich włosów niezwłocznie udaj się do lekarza lub trychologa, który na pewno znajdzie przyczynę tego nieprzyjemnego zjawiska i na pewno mu zaradzi.

Zapuszczanie włosów to proces w jakim na pewno zostanie zweryfikowana twoja cierpliwość i samozaparcie w odpowiednim dbaniu o swoje włosy, jednak na pewno po stosownym czasie twoje starania zostaną nagrodzone spektakularnym efektem.

Oceń:
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

5 × 4 =