Jakie kosmetyki należy wybrać, aby nasze włosy zaczęły rosnąć jak szalone?

Wypadające włosy to obecnie dość duży problem spotykany wśród Polek, zmaga się z nim co trzecia kobieta i co drugi mężczyzna, ponieważ stosowane są nieodpowiednie, niezdrowe, zbyt mało kaloryczne diety, zdarzają się uwarunkowania genetyczne, a także stosowanie zbyt mocnych lub sztucznych kosmetyków sprawia, że włosy zaczynają wypadać na potęgę. Normalnym objawem jest jednak to, że każdego dnia tracimy około 100 włosów i jest to całkowicie naturalne jednak, jeśli włosy wypadają w nadmiernych ilościach, to nie ma już czasu na zwłokę i trzeba zacząć natychmiast działać i wdrożyć odpowiednie leczenie, aby nie ponieść poważnych konsekwencji w postaci łysych placków na głowie. Stosowanie preparatów na porost włosów, czyli jednocześnie takich, które zapobiegną dalszemu ich wypadaniu, warto zacząć od określenia, czym konkretnie spowodowany jest nasz problem, ponieważ przyczyn może być wiele, nie mniej jednak żadnej przyczyny nie należy lekceważyć. Niektórym osobom z nas zależy tylko i wyłącznie na przyspieszeniu wzrostu włosów, aby jak najszybciej cieszyć się ich upragnioną długościom, a inni mają na celu całkowicie zahamować ich wypadanie.

Po jakie substancje sięgać, aby spektakularnie przyspieszyć wzrost naszych włosków?

Kosmetyki, które mają zapewnić szybszy wzrost naszych włosów powinny zawierać pewne, konkretne substancje, które będą miały ściśle określone zadanie podczas ich użytkowania, a więc do rzeczy. Wszelkie kosmetyki, jakie używamy i mają one bezpośrednią styczność z naszym skalpem, przede wszystkim powinny mieć właściwości pobudzające krążenie krwi, ponieważ pobudzają one mieszki włosowe do szybszego wzrostu, a stosując je regularnie, dość szybko możemy spodziewać się stosunkowo dobrych efektów, takimi substancjami mogą być na przykład:

 • bioflawonoidy,
 • kofeina,
 • gorczyca,
 • kozieradka,
 • chrzan,
 • kiełki pszenicy,
 • pokrzywa,
 • papryczka Chili,
 • mieszanka Indyjskich ziół,
 • wszelkie ekstrakty roślinne,
 • rozmarynowy olejek eteryczny,
 • skrzyp polny,
 • czarna rzodkiew,
 • czarna rzepa,
 • aloes,
 • mięta pieprzowa,
 • szałwia,
 • łopian.

Dodatkowo powinniśmy zdecydować się na odżywienie, dogłębne odbudowanie i wzmocnienie naszych cebulek włosowych, aby stały się zdrowe i mocne oraz mniej narażone na wypadanie poprzez stosowanie nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz niezbędnych aminokwasów budulcowych.

Dodatkowo można zdecydować się na zastosowanie substancji, która ma na celu zahamowanie przemiany testosteronu, który może mieć negatywny wpływ na kondycje naszych mieszków włosowych, godnymi substancjami godnymi uwagi w tym przedziale są:

 • palma sabałowa,
 • śliwa afrykańska.

Jakie preparaty są wiec godne uwagi?

Niestety nie każdy kosmetyk, preparat czy suplement, który dostaniemy w aptece będzie godny uwagi i będzie przynosił oczekiwane rezultaty. Niby są to dokładnie przebadane suplementy, ale nie zawsze do końca wiemy co użytkujemy i czy preparat posiada odpowiednie certyfikaty. Jednakże należy przypomnieć, że zapuszczanie włosów to długi i żmudny proces, który wymaga ogromnej cierpliwości i zaangażowania w codzienne wykonywanie poszczególnych czynności, które na celu będą miały pobudzenie włosków do szybszego wzrostu. Niekiedy efekty nie są szybkie i spektakularne przez co dochodzi do frustracji i odpuszczamy sobie nasz cały proces pielęgnacyjny co niestety, ale żadnych pozytywnych efektów nam nie przyniesie. Czasami na pierwsze efekty trzeba czekać nawet kilka miesięcy! Więc nie ma powodu, aby się zniechęcać od razu na samym wstępie. Jednak podczas naszego całego procesu pielęgnacyjnego należy pamiętać, aby pożądanych kosmetyków używać w kontrolowanej ilości, z dużą częstotliwością, ale i regularnością, ponieważ tylko ich systematyczne stosowanie może przynosić spektakularne efekty.

Jaki więc wybrać szampon do włosów?

Podstawowym kosmetykiem, który powinien znaleźć się w naszej łazience jest mocno oczyszczający szampon do włosów, który pomaga dokładnie oczyścić naszą skórę głowy z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i pozostałości po kosmetykach, jednakże należy pamiętać, że tak mocny kosmetyk nie powinien być stosowany częściej niż raz w tygodniu, zakładając, że skórę głowy myjesz średnio co dwa dni w tygodniu. W takim przypadku także nie należy sięgać po produkt, którego producent obiecuje działanie na wielu płaszczyznach, ponieważ zazwyczaj takie produkty są najbardziej szkodliwe dla naszej skóry głowy, więc idąc tym tropem najlepszy do dobrego oczyszczenia skóry głowy okaże się produkt o stosunkowo krótkim składzie, ale zawierający SLS, a nie zawierający silikonów, które w tym przypadku niestety nie będą dobrym wyborem. W takim przypadku należy sięgnąć po specjalny szampon przeznaczony do posiadanego typu włosów, zwracając bacznie uwagę na to, czy zawiera on substancje mające na celu pobudzenie porostu naszych włosów, jednocześnie do codziennego stosowania powinien być to produkt bardzo delikatny, aby na co dzień nie powodował podrażnień naszego skalpu, które w późniejszym czasie mogłyby powodować różne dolegliwości.

Kolejnym niezmiernie ważnym produktem, a wręcz niezbędnym może okazać się peeling do skóry głowy.

Peeling, w szczególności trychologiczny ma zbawienny wpływ na nasz skalp. Pomaga w dokładnym jego oczyszczaniu, sprawia, że włosy u nasady są dokładniej oczyszczone i uniesione u nasady po osuszeniu. Wybór peelingów na rynku jest przeogromny, a każdy z nas na pewno znajdzie taki, który w stu procentach będzie odpowiadał jego preferencjom, taki peeling powinno stosować się raz w tygodniu, najlepiej w odstępie kilkudniowym od użycia mocnego szamponu.

Odżywka do włosów, czy może mieć wpływ na ich wzrost?

Jak się okazuje odżywka jest bardzo ważnym kosmetykiem, który odżywia nasze włosy, od nasady, aż po same końce. Jest to bardzo istotne ze względu na kilka aspektów. Gdy nasze włosy są dobrze odżywione i zadbane, ich kondycja jest w znakomitym stanie to i cebulki nie są tak bardzo obciążone, dzięki czemu włosy nie są, aż tak bardzo narażone na nadmierne wypadanie. Niekiedy stosowanie ciężkich odżywek na odcinek włosów w rejonie skalpu może spowodować ich nadmierne obciążenie co może skutkować dużym oklapnięciem włosów oraz ich szybszym procesem przetłuszczania się, więc raczej zaleca się, aby unikać takiego stosowanie odżywek czy masek, tyczy się to produktów do spłukiwania jak i produktów, których producent zmywać nie zaleca.

Wcierki do włosów – zbawienie podczas całego procesu zapuszczania włosów.

Stosowanie tylko i wyłącznie szamponu, odżywki i peelingu nie pozwoli uzyskać zadowalającego oraz szybkiego i spektakularnego efektu, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby do codziennej pielęgnacji włączyć specjalne wcierki, które za zadanie mają głównie poprawę krążenia krwi, które ma zbawienny wpływ na wzmocnienie oraz pobudzenie naszych cebulek włosowych, a co za tym idzie to zahamowanie ich wypadania oraz szybszy wzrost. Niektóre wcierki zawierają wyłącznie ziołowe mieszanki, po których jednak rzadko zdarza się ujrzeć jakkolwiek zadowalający efekt, jedynie efektu, którego możemy się spodziewać, to efekt wynikający z wcierania wcierki, czyli bezpośredniego masażu skóry głowy, który poniekąd także przynosi efekty. Dużo bardziej warto sięgnąć po kosmetyki, które zawierają w swoim składzie zarówno kofeinę, która dobre działanie daje także zawarta w szamponie, jak i różnego rodzaju produkty z apteczki zielnej, na przykład chmiel lub kozieradka. Takie połączenie może się okazać niezwykle skuteczne. Bardzo fajnym, a zarazem skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się wcierki zawierające w swoim składzie alkohol, który może wspomóc działanie substancji aktywnych, w alkoholu rozpuszczają się substancje aktywne, jest także naturalnym konserwantem i poprzez rozgrzewanie skóry głowy dodatkowo pobudza włosy do wzrostu, jednak w przypadku osób z bardzo wrażliwą skórą głowy nie powinien być stosowany, ponieważ może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku, więc w takich przypadkach należy niezmiernie uważać podczas dobierania odpowiednich produktów oraz stosowanie tak mocnego preparatu należy niezwłocznie przerwać w momencie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów oraz także profilaktycznie można się zgłosić do trychologa.

Tabletki czy suplementy na porost włosów – czy mogą okazać się skuteczne?

Tabletek na porost włosów to zdecydowanie nie cukierki, które każdy może sobie spożywać jak mu się podoba, chociaż są one preparatami niezwykle łatwo dostępnymi. Każda decyzja o sięgnięciu po taki rodzaj kuracji powinna zostać skonsultowana z lekarzem, a najlepiej z trychologiem, ponieważ sami nie jesteśmy często w stanie konkretnie określić przyczyn naszych problemów, a co za tym idzie dobrać odpowiedniego leczenia czy skutecznej suplementacji, ponieważ nie jesteśmy świadomi jakich niedoborów w naszym organizmie możemy się spodziewać. Specjalista pomoże dobrać odpowiedni produkt, a przy okazji będzie na bieżąco reagował na ewentualne efekty uboczne, które mogą wystąpić, jednocześnie będzie miał pod kontrolą dokładne dawkowanie poszczególnych mikro i makro elementów.

Jeśli zależy nam na skutecznym i dosyć spektakularnym działaniu, szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na takie oto witaminy w składzie:

 • witaminy A, która poprawia metabolizm komórek, ale też znacząco ogranicza wypadanie włosów, więc może okazać się dla nas zbawiennym wyborem,
 • witaminy z grupy B, które biorą udział w procesie rozwoju cebulek i wzmacniają strukturę włosa, co także będzie ograniczało ich wypadanie oraz stymulowało wzrost,
 • witaminy E, która poprawia krążenie, a więc dotlenia cebulki. To sprawia, że włosy szybciej rosną i są lśniące oraz niezwykle odżywione, mocne, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne,
 • witaminy H, czyli biotyny, która przyspiesza porost włosów, a także zapobiega ich kruszeniu się i rozdwajaniu, dzięki czemu nasze włosy nie będą ulegały mimowolnemu mechanicznemu skracaniu się, a nasza fryzura zdecydowanie szybciej osiągnie upragnioną długość.

Czy ampułki na porost włosów będą dobrym rozwiązaniem?

Jest to jeden z droższych produktów, które możemy znaleźć na rynku, więc często pojawia się pytanie, czy w ogóle warto angażować się w taką kurację. Ampułki na porost włosów w swoim składzie posiadają niezwykle precyzyjnie dobrany skład, który jest mocno skoncentrowany tak, aby użytkownik stosując taką terapię mógł nanieść na skórę głowy stosunkowo małą objętość i stosować to krótki, określony okres czasu, a efekty były długotrwałe. Jednak pomimo wielu wątpliwości, ampułki są produktem, w który pomimo wszystko warto zainwestować. Ten niezwykle skoncentrowany płyn, który znajduje się w ampułkach skutecznie hamuje wypadanie i stymuluje włosy do efektywnego wzrostu. Po zastosowaniu jednej kuracji możemy się spodziewać wysypu baby hair, więc niejeden użytkownik powinien być niezmiernie zadowolony. Taką kurację możemy znaleźć na wielu drogeryjnych półkach czy w aptekach. Należy jednak dokładnie sprawdzić skład danego produktu jeszcze przed jego zakupem, aby się później nie rozczarować, ponieważ skład jest tutaj najistotniejszy, tak jak przy wyborze każdego innego produktu, którego będziemy używać podczas naszej kuracji, którą będziemy stosować, aby wzmocnić cebulki naszych włosów oraz możliwie przyspieszyć ich wzrost.

Należy pamiętać, że tylko i wyłącznie regularne stosowanie jakichkolwiek kosmetyków mających na celu przyspieszenie wzrostu naszych włosów, czy zapobieganie ich wypadaniu należy stosować regularnie i sumiennie, aby mogły przynosić spektakularne efekty. O przebiegu tego całego procesu mocno decyduje nasz czas i zaangażowanie, ponieważ żadne kosmetyki z dnia na dzień nie będą nam w stanie pomóc w zapuszczeniu bujnych, długich, pięknych włosów.

Oceń:
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

jeden × trzy =